Favori Video - En favori videoları izleyin!
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

15 ÜS KAYBOLAN BİLGİSAYARLAR

Editörün Seçimi

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Üzgünüz, sadece kayıtlı kullanıcılar çalma listesi oluşturabilir.
URL


Yayın Tarihi
Ekleyen Favori Video
Kategori: Eğlence
23,388 İzlenme

Açıklama

15. füze üssünde Bilgisayarlar neden kayboldu? Kim aldı? Nereye gitti? Sorumlular Kim?İşte örtbas etmek isteyen yetkilerin çırpınışının ses kayıtları
söyledik böyle malzememiz var dedik veya adamada o malzemeler burada dedik, hiç fark etmez yani ne dediğimiz hiç önemli değil yani kısacası on tane malzememizi de biz kal işini adamlara yaptırdık ve teknik raporunu da düzenledik ve önümüzde rapor duruyor. Aşağıda da şu anda yani BEMO gelip bakacak, sayacak belki. Depocular gelip sayacak, Günerdin Yüzbaşı(Mal muayene sorumlusu HV.SVN.YZB. GÜNERDİN ŞENER) gelip sayacak belki. Önünde şu elimizdeki forma göre on tane eksik olduğunu görecek yani şu anda acil bir şekilde çok hızlı bir şekilde bi karara bağlamamız gerekiyor. Ya bu malzemeleri tamamen oradan çekeceğiz ki % 99 yapacağımız tek ihtimal bu. Tabur komutanımıza da kabullendireceğimiz tek şey bu. Yani tek çözüm yolu bu.
On tane malzemeyi çıkartamayacağız götümüzden şu gün; gün içerisinde. Çıkartamayacağımız için. Ya bu on tane malzemeyi bi şekilde hemen çıkartabilecek biri varsa çıkartsın, götürelim oraya koyalım, kal diye gösteririz yani. Yoksa o malzemelerin yani bence çözümü hepsini ordan toplayacağız geri depomuza yükleyeceğiz. Şunların(Teknik Raporları kastediyor) hepsini de yırtıp atacağız. Veya diyorsanız ki 2 -- 3 günlük işte biz adamları oyalıyacağız şu elimizdeki raporları ne yapacağımızı, adamları nasıl ikna edeceğimizi nasıl kale muvafakiyet alıp imzalatacağımızı BEMO'ya O'na buna Depocusuna bilmem neye, Tabur Komutanına nasıl açıklama yapacağımızın hemen kararını verip Tabur Komutanıyla görüşmeye gideceğiz.
Nerde şimdi bu on tane makine nerde? Adamların önündeki makinayı alamayız? Bu on tane makine kötü. Niye? Ben çalışıyorum dese, veya on tane makine aldığın zaman on tane makine vermek zorundasın öyle bir imkanın var mı? Şu anda kullanılan hiçbir makinayı alamayız arkadaşlar. Arızalı diye çektiğimiz hiçbir makinayı da aşağıya koyamayız. Başka bir şey düşünelim. Depo da malzeme olacak, depoda hiç malzeme kaldı mı? Hiç kaldı mı, monitör, bilgisayar bilmem ne? On tane makine çıkar mı? Bunların teknikte hepimiz hakkında tutanak tutulur, hepimiz hakkında savunma verilir.
Şunu değiştirebilirmisin sen onu söyle bana? Değiştiremezsin. Doğrumu? Şu adamların imzalarını taklit edemezsin. Edebilirmisin? O zaman şu listeyi yok edecen. Ve şu anda batmış durumdayız yani. Onun yerine herhangibir makine koysak fark etmiycek doğrumu benim anladığım. Şu seri şu nolu makinede şu kadar işte ram var, şu var binyüzellialtı bilmem ne hiçbir şey yazmıyo. Sadece birim adedi yazıyo doğrumu. Öyle bir belge vermiyoruz demi doğru mu? Tamam.
O zaman sadece bi hakkaten on tane makine koysak işimiz biticek yani. On tane makinayı bulabilir miyiz? Veya çekelim mi? İpin ucundan döndük ya. Ben orda dönüp Ahmet GÜLSEVEN'e, Komutana, Ben Komutanım her şey tamam deyip, bana malzeme sayısı tutuyo mu diye sorduğunda evet tutuyo Komutanım deyip, dedim tamam mı, dedim. Telefonu kapattım. Sonra gittik saydık tutmadı. Ya orda ben tutup Barbaros Yarbay senden haber bekliyor dedi tamam mı?
On tane makinayı sağdan soldan şurdan buradan toplayıp vereceğiz bizde doğru mu? Ya bu böyledir zaten. Ya Zaten, Tabur Komutanı da biz içeri girip bunu böyle anlattıktan sonra ne bok yiyosanız yiyosa diyosa tamam mı, peşinden savunma bana gelecektir. Peşinden savunmayı ben size dizerim yani. Bu böyledir yani. Ben şu anda içeri girdiğimizde, Komutanım yani üç yüz tane vermişiz, yani rakam bu üç yüz tane vermişiz. Benimde böyle haberim vardı diyeceğim. Ama sonrası, sonrası bitti yani. Benim için bitti yani. Benim üç yüz tane rakamdan haberim yok yani. Bi hata ettik Komutanım böyle bişey. Ama yapılan hatadan benim haberim yok. Ben söyleyebileyim de tamam mı kendi aynaya, aynanın karşısına geçeyim de yüzüme tüküreyim yani. Ulan niye adamlar sana söylemiş de niye kabullendin. Biçok konuda zaten yani ben sana söyledim, ama siz şey yapmadınız. Ya bu muhabbet varsa da açıkça hatırlatın.
Bakın insanoğluyuz unuturuz. Yani ben kabulleniyorum. Ben bazı şeyleri unutuyorum. Ya benim tek düşündüğüm amına koyum şu kal malzemelerinde niye bu adamların başında durmadım, diyelim dosyaları tektek kontrol ederken niye başında durmadım, niye yardımcı olmadım diye kendimi suçladım durdum yani. Niye yapmadım amına koyum hakkatten ya, nerdeydim ben o zaman ya burda değil miydim???

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS